Алое вера дермо-гел – 150 ml

Алое вера дермо-гел

 

Гел за брза регенерација и смирување на иритираната кожа.
Со
највисока концентрација на Алое Вера98% чист сок!

SKU: 92001 Категорија Ознаки: ,

Алое вера Дермо-гелот е добиен со ладно цедење на листовите на растението Алое Вера.
Не содржи: восок, парабени, ароматизери. Не содржи алкохол. Дерматолошки тестиран!
Намена: Прв сојузник на целото семејство, кој ја регенерира и смирува кожата.
Овој производ дава брзи резултати при освежување и ревитализација на кожата при разни кожни проблеми како:
- Црвенила,
- Смирување после изложување на сонце и контакт со извори на топлина,
- Црвенило на непцата,
- Уморни и премногу оптеретени нозе,
- Црвенила од триење или пот,
- Разни иритации по депилација или бричење,
- Други кожни проблеми и иритации.

Начин на употреба: Нанесете рамномерно на чиста кожа и оставете да се исуши.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Алое вера дермо-гел – 150 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.