Антицелулитен крио-гел со алое вера – 200 ml

Со нов ладен ефект особено наменет за жени со проширени вени!

Со 20% алое вера

SKU: 92020 Категории , Ознака:

Состав: Алое Вера, кофеин, карнитин, есцин, азиска центела, боровинка, глицерин, ментол и какао.

Намена: антицелулитниот крио-гел е свеж гел кој брзо се абсорбира, дури и без масажа. Разладувачкиот ефект ја стимулира периферната циркулација и се бори против задржување на водата. Доколку се нанесува редовно, видно ја подобрува состојбата на кожата со целулит. Ја тонизира кожата и им дава компактност на ткивата. Кофеинот, карнитинот и какаото помагаат за топење на мастите, а есцинот  ја подобрува капиларната отпорност и го намалува целулитот. Азиската центела и боровинката ја подобруваат периферната циркулација, а ментолот дава чувство на моментална свежина. Алое Верата ја хидратира кожата и го регенерира нејзиниот баланс онаму каде има појава на целулит.

Начин на употреба: се нанесува со масажни движења наутро и навечер на „критичните“ зони (нозете, задникот, стомакот и рацете).

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Антицелулитен крио-гел со алое вера – 200 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.