Балсам за кожа и дрво – 150 ml

Со природен пчелин восок!

За сите видови на природна кожа, скај и сл.

Наменет е и за природно дрво и дрвени гарнитури за двор.

Пчелиниот восок дава природен мирис на мед.

SKU: 51905 Категорија Ознаки: ,

Балсамот за кожа и дрво е со гарантиран германски квалитет и наменет е за чистење, импрегнирање и нега на облеката, чевлите и мебелот. Тој ги заштитува површините, ги потхранува, навлажнува и и дава природна еластичност на кожата. Доколку сакате Вашите чевли да бидат блескаво чисти и да не пропуштаат вода и да го заштите нивниот добар изглед подолг временски период балсамот за кожа и дрво е одличен избор за таа намена. Најпрвин исчестете ги и потоа нанесете од Балсамот за кожа и дрво. Балсамот ги омекнува, им дава сјај, ги импрегнира и делува антистатично. Исто така се препорачува пред сезонска промена на чевлите и другата кожна галантерија, да ги заштитие со балсамот пред да ги складирате. Благодарение на балсамот на многу лесен, модерен и практичен начин ќе ги исчистите, заштитите, потхраните и импрегнирте кожните површини со што значително се подобрува и продолжува животот на кожната галантерија.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Балсам за кожа и дрво – 150 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.