Dafi шише за прочистување вода со променлив филтер – 500 ml

Чиста вода секогаш со вас! Економично и практично решение!

SKU: 2323- Категории , Ознаки: ,

Предности на Dafi шишето за прочистување вода:

- 150 литри чиста вода секогаш со Вас
- ја прочистува водата од хлор, мириси, органски и механички нечистотии
- уникатен променлив филтер од активен јаглен од кокосови лушпи
- ергономски дизајн
- шише за повеќекратна употреба од пластика која се употребува за прехрамбени цели и не содржи бисфеноли и токсини
- заштедува време и пари
- практично за на работа, училиште, фитнес....насекаде

! Филтерот заменува 300 0,5 литарски шишиња направени од PET пластика, кое што е од исклучителен придонес за екологијата - вака годишно нема да фрлате 26,4 kg неразградлива пластика!!!

Капацитет на променливиот филтер: за филтрирање до 150 l вода.

Материјал:   Медицинска пластика.

Начин на употреба: Убаво измијте го шишето, филтерот и капачето. Наполнете вода, ставете го променливиот филтер и затворете го шишето со капачето. Задолжително истурете ги првите две води прочистена вода. Во првите филтрирани литри вода можно е да се појави количество на јагленов прав. Шишето не се мие во машина за миење садови.

Шишето е достапно во следните бои: сина, жолта, црвена и зелена

Дополнителни информации

Боја

Жолта, Зелена, Сина, Црвена

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Dafi шише за прочистување вода со променлив филтер – 500 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.