Златно чудо no.14 – 50 ml капки

Додаток во исхраната по оригинална рецепта на маг.фарм.Никола Мангалџиев

Состав: водно-алкохолни екстракти од: зелен чај (Camellia sinensis), плодови од гоџи (Lycium barbarum), семе од кавкаска коприва (Urtica cannabina), листови од бреза (Betula pendula), корен од глуварче (Taraxacum officinale), семе од лен (linum usitatissimum), корен од ѓумбир (Zingiber officinale), корен од реум (Rheum palmatum), црвен пипер (Capsicum annuum), артичок (Cynara scolymus), арома. Содржи 40% алкохол.

Начин на употреба: се препорачува 2 пати дневно (наутро и навечер) по 21 капка растворени во 200 ml вода 30 минути пред јадење.

Препорака: за да се постигне ефект се препорачува производот да се употребува континуирано во период од 3 месеци, по што може да се направи кратка пауза.

Квантитативни информации за производот:

Златно чудо но.14 Состав на 21 капка Состав на 42 капки (максимална дневна доза) % од препорачана дневна доза (RDA)
Екстракт од зелен чај 0,105 ml 0,21 ml **
Екстракт од гоџи 0,105 ml 0,21 ml **
Екстракт од семе на кавкаска коприва 0,105 ml 0,21 ml **
Екстракт од листови на бреза 0,105 ml 0,21 ml **
Екстракт од корен на глуварче 0,105 ml 0,21 ml **
Екстракт од семе на лен 0,105 ml 0,21 ml **
Екстракт од корен на ѓумбир 0,105 ml 0,21 ml **
Екстракт од корен на реум 0,105 ml 0,21 ml 500
Екстракт од црвен пипер 0,105 ml 0,21 ml 130
Екстракт од артичок 0,105 ml 0,21 ml **

** се уште нема препорака за дневна препорачана доза

Контраиндикации: при чувствителност кон некоја од состојките.  Не се препорачува на деца под 12 години,бремени жени и доилки. При појава на несакани реакции да се прекине со употреба на производот. Несакани дејства: не се забележани при користење во препорачаните дневни дози Да се чува на место недостапно за мали деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт! Производот не е замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот!

Чување: на суво, темно и поладно место до 25 °C.

Пакување: 50 ml.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Златно чудо no.14 – 50 ml капки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.