Маска за чистење на лице со алое вера – 2 x 7.5 ml

Освежувачка маска за лице со 40% чист Алое Вера и 98% природни состојки.

Производител: Equilibra

SKU: 92101 Категории ,

Состав: алое вера (40%), масло от семки на андироба, хијалуронска киселина, бадемовомасло, сок од краставица, витамин Е.

Намена: Освежувачка маска за лице, која ја чисти, потхранува и смирува кожата на лицето благодарение на природните активни состојки.

Начин на употреба: 1-2 пати неделно маската се нанесува на добро исчистено лице. По 10 минути се отстранува со памучен тупфер или се плакне со топла вода.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Маска за чистење на лице со алое вера – 2 x 7.5 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.