Мултиактивно дермо масло- 100ml

Се употребува при стрии, лузни, екстремно сува кожа, нерамномерен тен и други кожни проблеми.

Супер хит! Крај на стриите и лузните! Со 99% природни состојки!

Состав: масла од семки на лаванда, арган, сладок бадем, семки од грозје, витамин E. Не содржи парабени, парафински и минерални масла. Нежно парфимиран, без алергени.

Намена: Мултиактивно масло со невообичаена лесна структура која што се апсорбира брзо, без да остава масни траги. Се употребува при стрии, лузни, екстремно сува кожа, нерамномерен тен и други кожни проблеми. Со редовна употреба видливо се подобрува состојбата на кожата и се елиминираат кожните недостатоци.

Начин на употреба: се нанесува со кружни движења врз добро исчистена кожа на лицето и телото, 2 пати на ден во период од најмлаку 2 месеци. Да се избегнува зоната околу очите.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Мултиактивно дермо масло- 100ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.