Паста за заби Dr.Silver Black&White – 75ml

За здрава и блескава насмевка во секое време!

Пастата за заби Dr.Silver BLACK&WHITE е природен производ со иновативни состојки: сребрени јони, активен јаглен, екстракт од алое вера и кокосово масло. Освежува, чисти, избелува и енергизира  и штити од кариес и забни наслаги и ги заздравува непцата.

Не содржи флуор, засладувачи и парабени! 

Сребрените јони имаат антибактериско и регенеративно дејство. Ги елиминираат штетните микроорганизми во усната шуплина, го острануваат лошиот здив и спречуваат формирање на забен камен.

Активниот јаглен има избелувачко дејство и ефикасно и нежно ги чисти забите и усната шуплина од наслагите 

Екстрактот од Алое Вера делува антивоспалително, регенеративно и ги освежува непцата и лигавицата во усната шуплина.

Маслото од мента ги елиминира анаеробните бактерии во устата и помага против заболувања на непцата. Допринесува за свеж здив.

Кокосовото масло има антимикробно и антигабично дејство, а истовремено ја регенерира лигавицата во усната шуплина.

Пакување: 75 ml

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Паста за заби Dr.Silver Black&White – 75ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.