Силиконска лупачка за лук

Лесна и практична алатка за лупење на лук.

SKU: 51901 Категорија Ознака:

Идеално решение за сите кои имаат отпор на самата помисла на лупење и чистење на лук. Оваа силиконска лупачка за лук е практична и функционална супер помошнчка на секого во кујната. Силиконскиот додаток на прв поглед делува просто, но неговата ефикасност и функционалност е од голема корист во секојдневните обврски во кујната. Се употребува многу лесно: исечете ги двата краја на чешнињата лук и ставете ги во лупачката. Потоа истркалајте ја лупачката напред-назад врз тврда површина со дланката на раката и за неколку секунди лушпата ќе биде оделена од чешнето лук, а рацете нема да ја имаат непријатната миризба на лук.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Силиконска лупачка за лук”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.