Стик-балсам за усни со алое вера – 5,5 ml

Балсам за усни со 20% чист Алое Вера кој ја заштитува и обновува кожата на усните.

SKU: 92006 Категории , Ознака:

100% природни состојки

Состав: Алое Вера гел, пчелен восок, рицинус, масло од јојоба, витамин Е, масло од мента.

Намена: мек и густ стик кој по нанесувањето ги обвива усните со многу нежен заштитен слој. Содржи 20%  чисто алое вера кое ја штити и и дава мекост на кожата усните. Маслото од јојоба обезбедува мекост и хидратација, витаминот Е ги штити усните од стареење. Алое стикот за усни за време на зима ги заштитува усните од студот, а во текот на летото ја спречува прекумерната дехидратација предизвикана од сонцето и ветрот.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Стик-балсам за усни со алое вера – 5,5 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.