Хидратантно млеко за чистење со алое вера – 200 ml

Нежно млеко за чистење на лицето со Алое Вера за секојдневна употреба.
Производител: Equilibra

SKU: 92008 Категории , Ознака:

Состав: Алое Вера, бадемово масло, глицерин и бисаболол.

Намена: Нежно млеко за чистење на лицето за секојдневна употреба. Ги отстранува сите траги од шминка и други нечистотии. По употреба нема потреба од измивање со вода. Ја прави кожата мека и хидрирана. Алое Верата ја хидратира, смирува и регенерира кожата на лицето. Бадемовото масло и растителниот глицерин ја омекнуваат и хранат Вашата кожа. Бисабололот делува исклучително смирувачки врз кожата, има антибактериско и антиинфламаторно дејство и го забрзува процесот на регeнерација на кожата.

Начин на употреба: се нанесува со памук, наутро и навечер на лицето и вратот, по што се отстранува со хидратантен тоник за лице со алое вера. За третманот да биде комплетен, нанесете крем за лице од линијата Алое Вера.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Хидратантно млеко за чистење со алое вера – 200 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.