Хитозан 1000 – 40 капсули

Додаток на исхраната со хром и хитозан.

Состав: хитозан, желатин, магнезиум стеарат, хром хлорид, бакар комплекс – хлорофилин.

Начин на употреба: 4 капсули, од кои две капсули пред главен оброк барем 30 минути пред јадење со многу вода.

Квантитативни информации за производот:

Состав на една капсула Состав на четири капсули (дневна доза) %Дневен препорачан внес (RDA)*
Хитозан 500 mg 2000 mg /*
Хром 22,5  μg 90  μg 225

 *сеуште нема податоци за дневна препорачана доза од страна на ЕУ.

Контраиндикации: не се забележани било какви несакани ефекти на производот при користење во препорачани дози. Предупредување: Да не го земаат лица кои што се чувствителни на некоја од состојките. Да се чува на место недостапно за деца под 3 години. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претставува замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот во комбинација на физичка активност. Рокот на употреба се однесува на производи кои што внимателно се чуваат во согласност со препораките на производителот. Доколку диетата трае подолг временски период ( подолго од 3 недели) Ви препорачуваме да побарате медицински совет. Додатоците во исхрана не претставуваат замена за разновидна, балансирана исхрана и здрав начин на живот. Доколку имате медицински проблем, информациите на пакувањето на ниту еден начин не можат да го заменат медицинското мислење.

Чување: Да се чува на темно и суво место.

Пакување: 40 капсули

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Хитозан 1000 – 40 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.