_Element Крем емулзија за чистење на лице со бакучиол и витамин С – 150 ml

Нежна кремаста емулзија за беспрекорно чистење на кожата на лицето, вратот и деколтето со витамин С и бакучиол! 

Крем емулзијата за чистење лице е наменета за беспрекорно чиста, освежена и хидратирана кожа на лицето, вратот и деколтето. Благодарение на активните состојки кои ги содржи крем емулзијата покрај тоа што длабински ќе ја исчистите Вашата кожа од надворешните нечистотии и шминка, таа ќе биде и длабински хидратирана и ќе го задржи младешкиот изглед подолго време. Со редовна употреба на производите од оваа колекција Вашата кожа ќе биде позатегната, поцврста, длабински хидратирана и со рамномерен и здрав тен.

Основни активни компоненти: Главна состојка на оваа крем емулзија за чистење лице е екстрактот од бакучиол кој е добиен од растението Бабјак. Тој изобилува со витамин А и природно го имитира дејството на ретинолот – зголемувајќи го нивото на колаген и подобрувајќи ја еластичноста на кожата. Бакучиолот за разлика од ретинолот значително е понежен кон кожата – може да се употребува во текот на целата година, не ја суши кожата и затоа е одличен дури и за најсензитивната кожа. Ја зацврстува, навлажнува, ја осветлува кожата и ги намалува брчките и фините линии. Бакучиолот исто така помага да се намали видливоста на митесерите и ги смирува и чисти акните.

Дополнителни компоненти: алантоин кој ја регенерира и измазнува кожата, млечна киселина која ја хидратира кожата и не дозволува да се исуши и алги кои имаат моќно anti-age дејство врз кожата.

Начин на употреба: наутро и навечер нанесете со кружни нежни движења на мокра кожа тенок слој од крем емулзијата на лицето, вратот и деколтето и исплакнете со млака вода. За постигнување на најдобри резултати Ви препорачуваме да го употребувате заедно со останатите производи од истата серија.

Пакување: 150 ml

INCI: Aqua, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Isopropyl Palmitate , Coco -Glucoside, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Cocamidopropyl Betaine, Maltooligosyl Glucoside, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Allantoin, Bakuchiol, Fucus Vesiculosus Extract, Xanthan Gum, Hexylene Glycol, Caprylyl Glycol, Lactic Acid, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Parfum, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate* 

* Составот на производот може да претрпи промени за да биде во согласност со најновите ЕУ регулативи за безбедност на козметичките производи. Целосниот и точен состав секогаш е транспаренто напишан на оригиналното пакување!

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “_Element Крем емулзија за чистење на лице со бакучиол и витамин С – 150 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.