_Element Anti-age дневен крем за лице со змиски отров со SPF 10 – 50 ml

Anti age дневен крем кој совршено ја негува кожата на лицето, вратот и деколтето и видно ја подмладува со ефект како ботокс третман.

Anti age кремот со пептиди од змиски отров наменет е за зрела кожа и го спречува создавањето на нови брчки и ги намалува постоечките мимички брчки. Покрај тоа овој крем може да се употребува и како одлична основа за шминка. Содржи специјални инкапсулирани SPF филтри кои ја штитат кожата од УВ зрачење. Кремот е наменет за нега на лицето, а особено за пределот на вратот и деколтето кои се најнежни и најподложни на формирање на брчки.

Anti age колекцијата за нега на лице со змиски отров содржи козметички препарати со аналог на отров од змија за нега на целото лице која ни овозможува да му помогнеме во борбата против првите знаците на стареење и да ја стопираме појавата на мимичките брчки кои низ годините можат да започнат да се појавуваат.

Основни активни компоненти: Главна состојка на овој крем за лице е патентираниот аналог со слично дејство како пептидите од змиски отров од ендемскиот вид Tropidolaemus wagleri. Змискиот пептид е синтетичка супстанца која ја имитира функцијата на змиски отров, познат како неверојатен агенс против брчки. Патентираните змиски пептиди ги блокираат рецепторите на површинските мускулни клетки, го спречуваат нивното собирање и ги релаксираат мимичните мускули, што овозможува да се спречи појавата на брчки и кожата да се измазни и подмлади. Се смета за безбедна и природна замена за ботокс.

Начин на употреба: наутро нанесете на чиста и тонизирана кожа на лицето, вратот и деколтето со благи масажни движења.

Пакување: 50 ml

INCI:Aqua, Ethylhexyl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Betaine, Dicaprylyl Carbonate, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Dipeptyde Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Panthenol, Argania Spinosa Kernel Oil, Rosa Moschata Seed Oil, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Ceteareth-20, Isoamyl Cocoate, Octocrylene, Phospholipids, Butylene Glycol, Parfum, Sodium Polyacrylate, Tocopherol, Beta-Sitosterol, Squalane, Tocopheryl Acetate, Lecithin, Ascorbyl Palmitate, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Dmdm Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Phenoxyethanol*

* Составот на производот може да претрпи промени за да биде во согласност со најновите ЕУ регулативи за безбедност на козметичките производи. Целосниот и точен состав секогаш е транспаренто напишан на оригиналното пакување!

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “_Element Anti-age дневен крем за лице со змиски отров со SPF 10 – 50 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.