Active Therapy Бамбусови чорапи спортски

Со микрокапсули од алое вера и специјален ластик кој не стега!

SKU: 29---- Категории , Ознака:

Чорапите се произведени од 100% еко бамбус со употреба на патентирана технологија на плетката, која што не стега и ја подобрува циркулацијата на нозете. Помеѓу бамбусовите влакна се додадени и микро капсули од Алое Вера кои што допринесуваат за здрава кожа на стопалата, благодарение на нивното антибактериско и смирувачко дејство. Бамбусовите влакна имаат огромна апсорпциона моќ и ефикасно ја апсорбираат влагата и ја одржуваат телесната температура.

Чорапите се меки, нежни и пријатни за носење, ја спречуваат непријатната миризба и имаат антимикотично и антиалергиско дејство.

Особено се препорачуваа за луѓе кои имаат проблеми со уморни и отечени нозе и проширени вени, како и за луѓе кои имаат проблем со непријатна миризба на стопалата. 

Величини и бои:

величина од 35-38 достапна во следните бои 0-џинс, 1-црна, 2-тегет, 21-светло сини, 3-антрацит, 4 - сребрено сиви, 5-беж, 6- бели 7- црвени, 9- виолетови

величина од 39-42 достапна во следните бои 1-црна, 2-тегет, 3-антрацит, 4 - сребрено сиви, 5-беж, 6- бели и

величина од 43-46 достапна во следните бои 1-црна, 2-тегет, 3-антрацит, 4 - сребрено сиви, 5-беж, 6- бели.

Кодот на чорапите се пишува на следниот начин: на основниот код 29 се додава првиот број од избраната величина по што се додава и бројот на избраната боја. На пример доколку сакате да порачате виолетови чорапи во величина од 35-38 кодот на тој модел би бил 29359.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Active Therapy Бамбусови чорапи спортски”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.