Anti-age крем за лице со алое вера – 50 ml

Anti-age кремот co 50%  Алое Вера за лице ја потхранува и смирува зрелата кожа, ги измазнува брчките и ја спречува појавата на нови.

SKU: 92013 Категории ,

50% алое вера

Состав: Алое Вера, серицин, витамини А, C и Е, UVA-UVB филтри, глицерин, масло од гроздови семки, пантенол, масло од коноп, бета-циклодекстрин.

Намена: Anti-age кремот за лице ја потхранува и смирува зрелата кожа, ги измазнува брчките и ја спречува појавата на нови. Кремот има мека и свиленкаста текстура, совршено се апсорбира без да остава масни траги. Формулата изобилува со внимателно селектирани растителни компоненти кои ја хидратираат и ја заштитуваат кожата, ја спречуваат појавата на брчки и флеки, го изедначуваат тенот и ја враќаат еластичноста на кожата.

Начин на употреба: се нанесува со нежни масажни движења на добро исчистена кожа на лицето и вратот наутро и навечер.  Идеален е и како основа за шминка.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Anti-age крем за лице со алое вера – 50 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.