Anti Hair Loss Спреј за коса – 150 ml

Растителен спреј еликсир за стимулирање на растот на косата и против косопад!

 

Растителниот спреј е наменет за слаба коса која има проблем со опаѓање. Ефикасно се бори против опаѓањето на косата и го стимулира нејзиниот раст. Клучна компонента на спрејот е Trihogen complex-от кој изобилува со аминокиселини, витамини и минерали. Trichogen Complex-от претставува комбинација на природни екстракти и масла како што се екстракт од корен од мака, екстракт од семе од лупин и масло од Sacha Inchi. Екстрактот од корен од Мака помага во зајакнување на фоликулите на косата, го продолжува циклусот на раст на косата и го намалува нејзиното опаѓање. Екстрактот од семе од лупин ја заштитува косата од штетните надворешни фактори и прави вашата коса да биде поеластична и да изгледа посјајна. Маслото од SachaInchi изобилува со незаситени масни киселини, ги потхранува фоликулите, ја обновува и реконструира косата и ги заштитува врвовите од пукање. Со редовна употреба на производот се враќа и зајакнува оштетената структура на косата од коренот до врвовите и се стимулира растот на силна и здрава коса.

Начин на употреба: Спрејот се прска на измиена и влажна коса, се трие во кожата на главата и не се
плакне. Не ја прави косата леплива и тешка, го спречува кинењето на косата и го олеснува расчешлувањето и стилизирањето.

Пакување: 150 ml

Спреј еликсирот не содржи парабени и вештачки бои и ароми.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Anti Hair Loss Спреј за коса – 150 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.