Argan Hair Маска за коса – 250 ml

Маска за регенерација на косата со арганово масло!

Маската ја потхранува, хидратира и измазнува косата, ја прави сјајна, мека, еластична, лесна за расчешлување и стилизирање,  ја заздравува и заштитува. Ја потхранува кожата на главата, ги смирува иритациите. Аргановото масло ја обновува структурата на влакното одвнатре и однадвор продирајќи длабински. Помага во измазнување на косата и ја задржува нејзината влага подолго време, со што се зголемува мекоста и еластичноста на косата. Кератинот ги обновува оштетените делови и го обновува влакното одвнатре, со што го прави мазно и сјајно. Ја заштитува косата од штетното влијание на околината. Го покрива влакното со невидлив заштитен слој.

Начин на употреба: Маската се нанесува врз целата должина на косата по миењето со шампонот од истата колекција. Се остава 5-10 минути да стои по што се измива обилно со вода. Маската може да се нанесува 1-2 пати неделно во зависност од потребите на Вашата коса.

Пакување: 300 ml

Маската не содржи парабени, SLS (Sodium lauryl sulfate) и SLES (Sodium laureаth sulfate).

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Argan Hair Маска за коса – 250 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.