Argan Hair Масло за коса – 50 ml

Масло за регенерација на косата!

Маслото ја хидратира и измазнува косата, ја прави сјајна, мека, еластична, лесна за расчешлување и стилизирање,  ја заздравува и заштитува. Аргановото масло ја обновува структурата на влакното одвнатре и однадвор продирајќи длабински. Помага во измазнување на косата и ја задржува нејзината влага подолго време, со што се зголемува мекоста и еластичноста на косата. Кератинот ги обновува оштетените делови и го обновува влакното одвнатре, со што го прави мазно и сјајно. Ја заштитува косата од штетното влијание на околината. Го покрива влакното со невидлив заштитен слој.

Начин на употреба: неколку капки од маслото истурете на дланките и нанесете ги на мокра или сува коса по целата должина на влакното. Маслото не се плакне.

Пакување: 50 ml

Маслото не содржи парабени, SLS (Sodium lauryl sulfate) и SLES (Sodium laureаth sulfate).

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Argan Hair Масло за коса – 50 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.