Argan Hair Спреј за коса – 150 ml

Спреј за обновување на структурата на косата со арганово масло!

Спрејот содржи арганово масло ја обновува структурата на влакното одвнатре и однадвор продирајќи длабински. Помага во измазнување на косата и ја задржува нејзината влага подолго време, со што се зголемува мекоста и еластичноста на косата. Кератинот ги обновува оштетените делови и го обновува влакното одвнатре, со што го прави мазно и сјајно. Ја заштитува косата од штетното влијание на околината. Го покрива влакното со невидлив заштитен слој.

Начин на употреба: Спрејот се прска на измиена и влажна коса, се трие во кожата на главата и не се плакне. Не ја прави косата леплива и тешка, го спречува кинењето на косата и го олеснува расчешлувањето и стилизирањето.

Пакување: 150 ml

Спрејот не содржи парабени, SLS (Sodium lauryl sulfate) и SLES (Sodium laureаth sulfate).

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Argan Hair Спреј за коса – 150 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.