Argan Hair Шампон за коса – 250 ml

Шампон за регенерација на косата со арганово масло!

Шампонот ја чисти, хидратира и измазнува косата, ја прави сјајна, мека, еластична, лесна за расчешлување и стилизирање,  ја заздравува и заштитува. Ја потхранува кожата на главата, ги смирува иритациите. Аргановото масло ја обновува структурата на влакното одвнатре и однадвор продирајќи длабински. Помага во измазнување на косата и ја задржува нејзината влага подолго време, со што се зголемува мекоста и еластичноста на косата. Кератинот ги обновува оштетените делови и го обновува влакното одвнатре, со што го прави мазно и сјајно. Ја заштитува косата од штетното влијание на околината. Го покрива влакното со невидлив заштитен слој.

Начин на употреба: Неколку капки шампон се нанесуваат на влажна коса, по што со лесни масажни движења во
времетраење од 2-3 минути се мие косата, по што се плакне. Постапката може да се повтори, по што се продолжува со останатите производи од колекцијата.

Пакување: 250 ml

Шампонот не содржи парабени, SLS (Sodium lauryl sulfate) и SLES (Sodium laureаth sulfate).

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Argan Hair Шампон за коса – 250 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.