Bionur Волшебник против дамки – 220 g

Хокус-Покус…. и дамките ги нема!

Дејство: нова ефикасна еколошка формула за отстранување на дамки од алишта, теписи, мебел, килими и др. материјали. Се употребува за
отстранување на флеки од маснотии, крв, кафе, мастило, сосови, овошје, вино и др. Заштедува пари и време и ја чува животната средина!

Начин на употреба: Препаратот се нанесува врз дамката со помош на мокра крпа (сунгер) и се остава да отстои од 10 до 15 минути, по што се пере рачно или во машина. Доволно е мала концентрација од препаратот за да се постигнат одлични резултати!

Внимание: при чистење на осетливи површини направете тест врз мал дел од ткаенината.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Bionur Волшебник против дамки – 220 g”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.