Bionur Еко детергент за садови со индиско оревче – 500 ml

Природен детергент за рачно миење на садови

„Индиското“ оревче (Sapindus mukorossi) кое е богато со сапунини е најголем хит во современите еколошки производи за перење, миење и чистење.

Дејство: концентриран детергент за еколошко миење на садови. Брзо и лесно ги отстранува мрснотиите и остатоците од храна и обезбедува
перфектна чистота со многу добар полирачки ефект. По плакнење и сушење, садовите немаат траги од дамки и имаат блескав сјај. Нежен и неагресивен кон кожата на рацете.

Оревчето богато со сапунини (Sapindus mukorossi) е потполно природен еколошки чист производ – не содржи фосфати, ензими, пенители, оптички избелувачи и други хемикалии кои што ни наштетуваат на нас и на животната средина. Препаратот со оревче богато со сапунини (Sapindus mukorossi) е хипоалерген производ и потполно е безбеден за употреба од страна на луѓе со осетлива кожа и склони кон алергии.

Начин на употреба: како обичен сјај за миење на садови.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Bionur Еко детергент за садови со индиско оревче – 500 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.