Bionur Универзален еко препарат за чистење – 1000 ml

Мултифункционално решение за сите видови тврди површини!

Еко концентрат за чистење создаден по најсовремена технологија на база на природни, биоразградливи сапуни и активни материи за лесно чистење на сите нечистотии во домот и канцеларијата и за дезинфекција на исчистените површини.

Дејство: мултифункционален високо ефикасен еколошки концентрат за чистење создаден по најсовремени технологии. Произведен е на база на
природни, биоразградливи сапуни и активни материи. Лесно ги отстранува секојдневните нечистотии во домот и канцеларијата. Препаратот е многу ефикасен за чистење на бањи, тоалети, подни површини, кујнски прибор, туш кабини, плочки и теракота, стакла и прозори, огледала, пластични површини, маснотии и сл.

Производот поседува Ecolabel сертификат и е целосно биоразградлив, го заштитува здравјето на Вашето семејство и ја чува планетата земја!

Начин на употреба: за секојдневна употреба за чистење на подни површини и секакви други површини кои што немаат многу нечистотии – 1
капаче од препаратот (30 ml) се раствора во 5 литри вода. За понечисти површини се употребува нерастворен концентрат од препаратот, кој што се нанесува врз нечистотијата и се остава да отстои 5-10 минути по што се мие со чиста вода или се брише со мокра крпа. За полирани површини – по чистење се брише со сува и чиста крпа.

Внимание: да не се употребува врз мермерни или стари лакирани површини. При чистење на површини со осетлива боја, се прави тест врз мал дел од површината.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Bionur Универзален еко препарат за чистење – 1000 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.