Bionur Универзална паста за чистење – 300 g

Со тројно дејство: чисти, полира и ги заштитува површините!

Дејство: со тројно дејство: чисти, полира и ги заштитува површините. Може да се употребува за: сите видови површини во домот, градината, канцеларијата и др. Одличен е за чистење на бањата и кујната. За кујнски плотни, за миење на садови без облога, плочки, садопери, пластични сталажи и градинарски гарнитури, метални површини, спортски обувки и др.

Совет: употребувајте го за чистење на фуги, керамика, челик, злато, сребро, месинг, хром. Со него можете одлично да ги исчистите дамките на килимите и теписите.

Важно: универзалниот камен не е погоден за полирани или осетливи површини.

Препорака: го за миење на садовите со камена облога на германскиот производител STONELINE ®

Исклучително лесна употреба:
1. Намокрете го сунѓерот (кој што го добивате со секое пакување).
2. Протријте го сунѓерот на површината на средството.
3. Повторно намокрете го сунѓерот и стиснете го до добивање на пена.
4 - 8. Исчистете ја посакуваната површина и исплакнете или пребришете со мокра крпа.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Bionur Универзална паста за чистење – 300 g”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.