Coconut Hair Балсам за коса – 200 ml

Хидратантен балсам за коса со кокосово масло за здрава и негувана коса од коренот до врвовите!

Балсамот содржи кокосово масло кое има моќ да продре длабоко во структурата на влакното и да ги заджи влагата и кератинот во него, со што ја прави косата силна, здрава и свиленкаста на допир. Наменет е за нега на секаков тип на коса, а особено се препорачува за сува и кршлива коса. Кокосовото масло ја хидратира косата, ја подобрува нејзината структура, ја зголемува нејзината еластичност и со редовна употреба на балсамот во комбинација со останатите производи од колекцијата Coconut Hair се надминува проблемот со сува, кршлива и коса без сјај. Крајниот резултат е хидратирана, здрава и негувана коса со волумен.

Начин на употреба: Балсамот се нанесува врз целата должина на косата по миењето со шампон. Се остава 5-10 минути да стои по што се измива обилно со вода. Се препорачува да се употребува во комбинација со останатите производи од истата колекција.

Пакување: 200 ml

Балсамот не содржи парабени, SLS (Sodium lauryl sulfate) и SLES (Sodium laureаth sulfate).

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Coconut Hair Балсам за коса – 200 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.