Cool Touch Микрофиберна ледена крпа

Практична и корисна секогаш кога сакате да се разладите!

Материјалот, од кој што е направена микрофиберната крпа Cool Touch содржи специјална иновативна нишка, чии што својства секогаш одржуваат ниска температура , дури и при употреба на многу топла вода.

Доволно е само да ја намокрите крпата, да ја раширите и протресете неколку пати. Крпата моментално ќе стане ледено студена. Можете да ја ставите на главата, вратот, рамената или каде што ви одговара и да уживате во разладувачкиот и тонизирачки ефект. Можете да ја употребувате секаде и секогаш кога сте изложени на висока температура и имате потреба од разладување, додека спортувате, на плажа, додека работите во градината, додека се шетате, на излет или одмор, можете да ја употребувате како ладна компресија при настинка и грип и сл.

Димензии: 100x30 см

Достапна е во неколку различни бои кои не се по избор 🙂 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Cool Touch Микрофиберна ледена крпа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.