Dafi комплет променливи филтри за шише

Чиста вода секогаш со вас! Замена за потрошениот филтер за шише! Економично и практично решение!

SKU: 2324- Категории , Ознаки: ,

Комплет резервни филтри за вода за шишиња Dafi.

Комплетот содржи:

- 2 резервни филтри

- 1 резервно капаче

Предности на филтерот за вода за шишиња Dafi: 

- 150 литри чиста вода секогаш со Вас
- ја прочистува водата од хлор, мириси, органски и механички нечистотии
- уникатен филтер од активен јаглен од кокосови лушпи
- заштедува време и пари

! Филтерот заменува 300 0,5 литарски шишиња направени од PET пластика, кое што е од исклучителен придонес за екологијата - вака годишно нема да фрлате 26,4 kg неразградлива пластика!!!

Капацитет на еден променлив филтер: за филтрирање до 150 l вода.

Начин на употреба: Наполнете вода, ставете го променливиот филтер и затворете го шишето со капачето. Задолжително истурете ги првите две води прочистена вода. Во првите филтрирани литри вода можно е да се појави количество на јагленов прав. Шишето не се мие во машина за миење садови. 

Филтрите се достапни во следните бои: сина, жолта, црвена и зелена

Дополнителни информации

Боја

Жолта, Зелена, Сина, Црвена

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Dafi комплет променливи филтри за шише”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.