Deep Ayurveda Гудучи (Giloy) – 40 капсули

Додаток во исхраната

Состав на една капсула: екстракт од гудучи (Tinospora cordifolia) – 500 mg.

Начин на употреба: 1-2 капсули два пати на ден со 200 ml вода.

Гудучи е билка со вчудоневидувачки моќна енергија. Го нарекуваат „растение што дава живот“. Се смета дека е полно со божествен нектар и е едно од најсилните расајани.

Квантитативни информации за производот:

Deep Ayurveda Гудучи  За 1 капсула (дневна препорачана доза) За 4 капсули (дневна максимална доза) % од препорачана дневна доза (RDA)
Гудучи (Tinospora Cordifolia) 500 mg 2000 mg **

**се уште нема дневна препорачана доза

✔Производот содржи чисти, високо концентрирани и стандардизирани биолошко активни екстракти.

✔Безбеден и природен производ кој не содржи вештачки бои, адитиви, хемикалии и тешки метали.

✔100% Погоден за вегетеријанци.

Предупредување: да не го земаат лица кои се чувствителни на некоја од состојките. При појава на несакани реакции да се прекине со употреба на производот. Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претставува замена за разновидна исхрана. Контраиндикации: не се забележани било какви несакани ефекти на производот при користење во препорачаните дози. Чување: да се чува на темно и суво место до 25°C.

Пакување:  40 капсули = 40 g.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Deep Ayurveda Гудучи (Giloy) – 40 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.