Deep Ayurveda Ним – 40 капсули

Додаток во исхраната

Состав на една капсула: екстракт од Ним (Azadirachta indica) – 500 mg.

Начин на употреба: 1-2 капсули два пати на ден со 200 ml вода.

Ним, познат уште како Индиско свето дрво или Индиски јоргован е една од основните билки која се употребува во Ајурведата, заради нејзините антибактериски, антисептични, антибиотски, антигабични, антивирусни, противвоспалителни својства.

Квантитативни информации за производот:

Deep Ayurveda Neem За 1 капсула (дневна препорачана доза) За 4 капсули (дневна максимална доза) % од препорачана дневна доза (RDA)
Екстракт од Neem ( Azadiracta indica) 500 mg 2000 mg **

**сеуште нема дневна препорачана доза

✔Производот содржи чисти, високо концентрирани и стандардизирани биолошко активни екстракти.

✔Безбеден и природен производ кој не содржи вештачки бои, адитиви, хемикалии и тешки метали.

✔100% Погоден за вегетеријанци.

Предупредување: да не го земаат лица кои се чувствителни на некоја од состојките. При појава на несакани реакции да се прекине со употреба на производот. Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претставува замена за разновидна исхрана. Контраиндикации: не се забележани било какви несакани ефекти на производот при користење во препорачаните дози. Чување: да се чува на темно и суво место до 25°C.

Пакување:  40 капсули = 40 g.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Deep Ayurveda Ним – 40 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *