Deep Ayurveda Обесит (Obesit) – 40 капсули

Додаток во исхраната

Состав: Гугул – 100 mg, екстракт од Трифала – 100  mg, Кумин – 100 mg, Mustak – 50 mg, Пунарнава – 50 mg, Chitrak– 50 mg, Црн бибер – 50 mg.

Начин на употреба:  се препорачува по 1-2 капсули на ден со 200 мл млака вода.

Обесит капсулите се 100% природна ајурведска комбинација на високо концентрирани уникатни билни екстракти создадена од страна на докажан тим од искусни Ајурведски доктори. За создавање на капсулите се употребуваат билки кои илјадници години наназад се препорачуваат и опишуваат во старите ајурведски записи како најдобри и најкорисни билки за потикнување на природниот процес на слабеење и топење маснотии.

Многу медицински истражувања потврдуваат дека прекумерната тежина може да предизвика сериозни хронични заболувања како што се дијабетес, висок крвен притисок, коронарно-артериски заболувања, коронарно-васкуларни заболувања, проблеми со работата на бубрезите, ризик од инфаркт и др.

Квантитативни информации за производот:

Deep Ayurveda Obesit За 1 капсула За 4 капсули (дневна

максимална доза)

% од препорачана

дневна доза (RDA)

Екстракт од Гугул (Commiphora mukul) 100 mg 400 mg **
екстракт од Трифала* 100 mg 400 mg **
Кумин (Cuminum Cyminum) 50 mg 200 mg **
Mustak (Cyprus rotundus) 50 mg 200 mg **
Пунарнава (Boerrhavia Diffusa) 50 mg 200 mg **
Chitrak (Plumbago zeylanica) 50 mg 200 mg **
Црн бибер (Piper nigrum) 50 mg 200 mg **

*мешавина од три ајурведски плодови: 33,3% Амалаки- Emlica officinalis, 33,3% Харитаки- Terminalia chebula и 33,3% Бибитаки- Terminalia bellirica)

**се уште нема препорака за дневна препорачана доза

✔Производот содржи чисти, високо концентрирани и стандардизирани биолошко активни екстракти.

✔Безбеден и природен производ кој не содржи вештачки бои, адитиви, хемикалии и тешки метали.

✔100% Погоден за вегетеријанци.

Предупредување: да не го земаат лица кои се чувствителни на некоја од состојките, деца, бремени жени и доилки. При појава на несакани реакции да се прекине со употреба на производот. Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претставува замена за разновидна исхрана. Контраиндикации: не се забележани било какви несакани ефекти на производот при користење во препорачаните дози.

Чување: да се чува на темно и суво место до 25°C.

Пакување:  40 капсули = 40 g.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Deep Ayurveda Обесит (Obesit) – 40 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.