Deep Ayurveda Пченична трева (Wheat grass) – 40 капсули

Додаток во исхраната

Состав на една капсула: екстракт од пченична трева – 500 mg.

Начин на употреба: 1-2 капсули два пати на ден со 200 ml вода.

Пченичната трева е еден од најценетите извори на хлорофил и содржи 20 аминокиселини, стотици ензими, како и 90 од 102 познати минерали, многу витамини и други важни хранливи материи и затоа се нарекува и природна „супер храна“.

Квантитативни информации за производот:

Deep Ayurveda Пченична трева За 1 капсула (дневна препорачана доза) За 4 капсули (дневна максимална доза) % од препорачана дневна доза (RDA)
Екстракт од Пченична трева 500 mg 2000 mg **

**се уште нема дневна препорачана доза

✔Производот содржи чисти, високо концентрирани и стандардизирани биолошко активни екстракти.

✔Безбеден и природен производ кој не содржи вештачки бои, адитиви, хемикалии и тешки метали.

✔100% Погоден за вегетеријанци.

Предупредување: да не го земаат лица кои се чувствителни на некоја од состојките. При појава на несакани реакции да се прекине со употреба на производот. Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претставува замена за разновидна исхрана. Контраиндикации: не се забележани било какви несакани ефекти на производот при користење во препорачаните дози. Чување: да се чува на темно и суво место до 25°C.

Пакување:  40 капсули = 40 g.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Deep Ayurveda Пченична трева (Wheat grass) – 40 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.