Deep Ayurveda Спирулина – 40 капсули

Додаток во исхраната

Состав на една капсула: спирулина во прав – 500 mg.

Начин на употреба: 1-2 капсули два пати на ден со 200 ml вода.

Спирулината е модро зелена микро алга која е една од најупотребуваните супер храни во Ајурведата. Претставува богат извор на хранливи материи – содржи 70% протеини, како и хлорофил, витамини од групата В, витамин Е, железо, бета каротин и др. Поради високата концентрација на хранливи материи кои брзо се апсорбираат и големото количество на антиоксиданси кои ги содржи се препорачува како здрав, безбеден и природен додаток во исхраната. 

Квантитативни информации за производот:

Deep Ayurveda Спирулина За 1 капсула (дневна препорачана доза) За 4 капсули (дневна максимална доза) % од препорачана дневна доза (RDA)
Спирулина 500 mg 2000 mg **

**се уште нема дневна препорачана доза

✔Производот содржи чисти, високо концентрирани и стандардизирани биолошко активни екстракти.

✔Безбеден и природен производ кој не содржи вештачки бои, адитиви, хемикалии и тешки метали.

✔100% Погоден за вегетеријанци.

Предупредување: да не го земаат лица кои се чувствителни на некоја од состојките. При појава на несакани реакции да се прекине со употреба на производот. Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претставува замена за разновидна исхрана. Контраиндикации: не се забележани било какви несакани ефекти на производот при користење во препорачаните дози. Чување: да се чува на темно и суво место до 25°C.

Пакување:  40 капсули = 40 g.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Deep Ayurveda Спирулина – 40 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.