Deep Ayurveda Трифала (Triyog) – 40 капсули

Додаток во исхраната

Состав: екстракт од Amlaki (Phyllanthus emblica) – 200 mg, Haritaki (Terminalia chebula) – 150 mg, Vibhitaki (Terminalia bellirica) – 150 mg.

Начин на употреба:  се препорачува по 1-2 капсули два пати на ден со 200 мл млака вода.

Трифала капсулите се комбинација од три докажано ефикасни билни екстракти харитаки, вибитаки и амалаки. Природна и ефикасна формула која има илјада годишна традиција во Ајурведата.

Квантитативни информации за производот:

Deep Ayurveda Triyog За 1 капсула За 4 капсули (дневна максимална доза) % од препорачана дневна доза (RDA)
екстракт од Amlaki (Phyllanthus emblica) 200 mg 800 mg **
екстракт од Haritaki (Terminalia chebula) 150 mg 600 mg **
екстракт од Vibhitaki (Terminalia bellirica) 150 mg 600 mg **

**се уште нема дневна препорачана доза

✔Производот содржи чисти, високо концентрирани и стандардизирани биолошко активни екстракти.

✔Безбеден и природен производ кој не содржи вештачки бои, адитиви, хемикалии и тешки метали.

✔100% Погоден за вегетеријанци.

Предупредување: да не го земаат лица кои се чувствителни на некоја од состојките, деца, бремени жени и доилки. При појава на несакани реакции да се прекине со употреба на производот. Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претставува замена за разновидна исхрана. Контраиндикации: не се забележани било какви несакани ефекти на производот при користење во препорачаните дози.

Чување: да се чува на темно и суво место до 25°C.

Пакување:  40 капсули = 40 g.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Deep Ayurveda Трифала (Triyog) – 40 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.