Deep Ayurveda Arjunа – 40 капсули

Додаток во исхраната

Состав: екстракт од Arjun (Terminalia Arjuna) – 500 mg.

Начин на употреба:  се препорачува по 1-2 капсули два пати на ден со 200 мл млака вода.

Arjuna (terminalia arjuna) е позната во ајурведските книги како моќна билка која содржи природен коензим Q10 и токму затоа таа е многу ценета од страна на ајурведските терапевти.

Квантитативна информација за производот:

Deep Ayurveda Arjuna За 1 капсула За 4 капсули (дневна максимална доза) % од препорачана дневна доза (RDA)
Екстракт од Arjuna (Terminalia Arjuna) 500 mg 2000 mg **

**се уште нема препорака за дневна препорачана доза

✔Производот содржи чисти, високо концентрирани и стандардизирани биолошко активни екстракти.

✔Безбеден и природен производ кој не содржи вештачки бои, адитиви, хемикалии и тешки метали.

✔100% Погоден за вегетеријанци.

Контраиндикации: не се забележани било какви несакани ефекти на производот при користење во препорачаните дози. Предупредување: да не го земаат лица кои се чувствителни на некоја од состојките, деца, бремени жени и доилки. При појава на несакани реакции да се прекине со употреба на производот. Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претставува замена за разновидна исхрана.

Чување: да се чува на темно и суво место до 25°C.

Пакување:  40 капсули = 40 g.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Deep Ayurveda Arjunа – 40 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.