Deep Ayurveda Femicare – 40 капсули

Додаток во исхраната

Состав: екстракт од листови од Ashoka – 100 mg, Shatavari индиски аспарагус – 100 mg, Lodhra – 50 mg, Kachnar – 50 mg, Punarnava – 50 mg, бабини заби – 50 mg, Жен-шен – 50 mg, куркума – 50 mg.

Начин на употреба:  се препорачува по 1-2 капсули два пати на ден со 200 мл млака вода.

Femicare капсулите се 100% природна ајурведска комбинација на високо концентрирани уникатни билни екстракти создадена од страна на докажан тим од искусни Ајурведски доктори. За создавање на капсулите се употребуваат билки кои илјадници години наназад се препорачуваат и опишуваат во старите ајурведски записи како најдобри и најкорисни билки за добросостојбата на женскиот организам. 

Квантитативни информации за производот:

Deep Ayurveda Femicare За 1 капсула За 4 капсули (дневна

максимална доза)

% од препорачана

дневна доза (RDA)

Ashok chhal 100 mg 400 mg **
Shatavari 100 mg 400 mg **
Lodhra chaal 50 mg 200 mg **
Kachnaar 50 mg 200 mg **
Punarnava 50 mg 200 mg **
Gokshura 50 mg 200 mg **
Ginseng 50 mg 200 mg **
Haldi 50 mg 200 mg **

**се уште нема дневна препорачана доза

✔Производот содржи чисти, високо концентрирани и стандардизирани биолошко активни екстракти.

✔Безбеден и природен производ кој не содржи вештачки бои, адитиви, хемикалии и тешки метали.

✔100% Погоден за вегетеријанци.

Предупредување: да не го земаат лица кои се чувствителни на некоја од состојките, деца, бремени жени и доилки. При појава на несакани реакции да се прекине со употреба на производот. Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претставува замена за разновидна исхрана. Контраиндикации: не се забележани било какви несакани ефекти на производот при користење во препорачаните дози.

Чување: да се чува на темно и суво место до 25°C.

Пакување:  40 капсули = 40 g.

 

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Deep Ayurveda Femicare – 40 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.