Deep Ayurveda Guggal – 40 капсули

Додаток во исхраната

Состав на една капсула: екстракт од Guggal (Cammiphora mukul) – 500 mg.

Начин на употреба:  се препорачува по 1-2 капсули два пати на ден со 200 мл млака вода.

 

Гугул е старо лековито растение кое има голема улога во Ајурведата. Растението е мало, ниско дрво кое расте во северозападна Индија. За капсулите се употребува гугул смола која сооедветно се обработува и од неа се извлекуваат биолошко активни, стандардизирана и безбедни компоненти - гугул липиди кои се високоценети од ајурведските лекари заради нивното дејство. 
Квантитативни информации за производот:
Deep Ayurveda Guggal
За 1 капсула
За 4 капсули (дневна максимална доза)
% од препорачана дневна доза (RDA)
Guggal (Cammiphora mukul)
500 mg
2000 mg
**
**се уште нема дневна препорачана доза
✔Производот содржи чисти, високо концентрирани и стандардизирани биолошко активни екстракти.
✔Безбеден и природен производ кој не содржи вештачки бои, адитиви, хемикалии и тешки метали.
✔100% Погоден за вегетеријанци.
Предупредување: да не го земаат лица кои се чувствителни на некоја од состојките, деца, бремени жени и доилки. При појава на несакани реакции да се прекине со употреба на производот. Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претставува замена за разновидна исхрана. Контраиндикации: не се забележани било какви несакани ефекти на производот при користење во препорачаните дози.
Чување: да се чува на темно и суво место до 25°C.
Пакување:  40 капсули = 40 g.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Deep Ayurveda Guggal – 40 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.