Deep Ayurveda Livclear – 40 капсули

Додаток во исхраната

Состав на една капсула: екстракти од Katuki – 75 mg, Aндрографис  – 75 mg, Bhumi Amla – 50 mg, Mакој – 50 mg, Punarnava – 50 mg, Kasni – 50 mg, Диво индиго – 50 mg, Bhringraj – 50 mg, Ниим – 25 mg, Giloy – 25 mg.

Начин на употреба: 1-2 капсули два пати на ден со 200 ml вода.

 

Livclear капсулите се 100% природна ајурведска комбинација на високо концентрирани уникатни билни екстракти создадена од страна на докажан тим од искусни Ајурведски доктори. За создавање на капсулите се употребуваат билки кои илјадници години наназад се препорачуваат и опишуваат во старите ајурведски записи како најдобри и најкорисни билки за црниот дроб.

Квантитативни информации за производот:

Deep Ayurveda Livclear За 1 капсула За 4 капсули (дневна максимална доза) % од препорачана дневна доза (RDA)
Екстракт од Katuki (Picrorhiza Kurrao)  75 mg 300 mg **
Екстракт од Aндрографис (Andrographis paniculata)  75 mg  300 mg **
Екстракт од Bhumi Amla (Phylianthus niruri)  50 mg  200 mg **
Екстракт од Mакој (Solanum indicum)  50 mg  200 mg **
Екстракт од Punarnava (Boerrhavia diffusa)  50 mg  200 mg **
Екстракт од Kasni (Chichorium intybus)  50 mg  200 mg **
Екстракт од Диво индиго (Tephorsia purpurea)  50 mg  200 mg **
Екстракт од Bhringraj (Eclipta alba)  50 mg  200 mg **
Екстракт од Ниим (Azadirachta Indica)  25 mg  100 mg **
Екстракт од Giloy (Tinospora Cordifolia)  25 mg  100 mg **

**се уште нема дневна препорачана доза

✔Патентирана ајурведска формула

✔Производот содржи чисти, високо концентрирани и стандардизирани биолошко активни екстракти.

✔Безбеден и природен производ кој не содржи вештачки бои, адитиви, хемикалии и тешки метали.

✔100% Погоден за вегетеријанци.

Предупредување: да не го земаат лица кои се чувствителни на некоја од состојките, деца, бремени жени и доилки. При појава на несакани реакции да се прекине со употреба на производот. Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претставува замена за разновидна исхрана. Контраиндикации: не се забележани било какви несакани ефекти на производот при користење во препорачаните дози.

Чување: да се чува на темно и суво место до 25°C.

Пакување:  40 капсули = 40 g.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Deep Ayurveda Livclear – 40 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.