Deep Ayurveda Nevrocare – 40 капсули

Додаток во исхраната

Состав: екстракт од листови од Брахми – 100 mg, Тагар – 100 mg, Vacha – 100 mg, Ашваганда – 100 mg, Jatamansi – 50 mg, Jyotishmati – 50 mg.

Начин на употреба:  се препорачува по 1-2 капсули два пати на ден со 200 мл млака вода.

Nevrocare капсулите се 100% природна ајурведска комбинација на високо концентрирани уникатни билни екстракти создадена од страна на докажан тим од искусни Ајурведски доктори. За создавање на капсулите се употребуваат билки кои илјадници години наназад се препорачуваат и опишуваат во старите ајурведски записи како најдобри и најкорисни билки за нервниот систем.

Квантитативни информации за производот:

Deep Ayurveda Nevrocare За 1 капсула За 4 капсули (дневна

максимална доза)

% од препорачана

дневна доза (RDA)

екстракт од листови од Брахми (Bacopa monnieri) 100 mg 400 mg **
Тагар (Tabernaemontana divaricata) 100 mg 400 mg **
Vacha (Acorus calamus) 100 mg 400 mg **
Ашваганда (Withania somnifera) 100 mg 400 mg **
Jatamansi (nardostachys jatamansi) 50 mg 200 mg **
Jyotishmati (Celastrus paniculatus) 50 mg 200 mg **

**се уште нема препорака за дневна препорачана доза

✔Производот содржи чисти, високо концентрирани и стандардизирани биолошко активни екстракти.

✔Безбеден и природен производ кој не содржи вештачки бои, адитиви, хемикалии и тешки метали.

✔100% Погоден за вегетеријанци.

Предупредување: да не го земаат лица кои се чувствителни на некоја од состојките, деца, бремени жени и доилки. При појава на несакани реакции да се прекине со употреба на производот. Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претставува замена за разновидна исхрана. Контраиндикации: не се забележани било какви несакани ефекти на производот при користење во препорачаните дози.

Чување: да се чува на темно и суво место до 25°C.

Пакување:  40 капсули = 40 g.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Deep Ayurveda Nevrocare – 40 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.