Deep Ayurveda Urocare – 40 капсули

Додаток во исхраната

Состав: екстракти од Punarnava – 100 mg, Бабини заби – 100 mg, Varuna – 50 mg, Palash – 50 mg, Моринга – 50 mg, , Shirish – 50 mg, Куркума – 50 mg, Ниим – 50 mg.

Начин на употреба:  се препорачува по 1-2 капсули два пати на ден со 200 мл млака вода.

Urocare капсулите се 100% природна ајурведска комбинација на високо концентрирани уникатни билни екстракти создадена од страна на докажан тим од искусни Ајурведски доктори. За создавање на капсулите се употребуваат билки кои илјадници години наназад се препорачуваат и опишуваат во старите ајурведски записи како најдобри и најкорисни билки за уринарниот систем и бубрезите. 

Квантитативни информации за производот:

Deep Ayurveda Urocare За 1 капсула За 4 капсули (дневна

максимална доза)

% од препорачана

дневна доза (RDA)

Екстракт од Punarnava (Boerrhavia diffusa)  100 mg 400 mg **
Екстракт од Бабини заби (Tribulus Terrestris)  100 mg 400 mg **
Екстракт од Varuna (Crataeva nurvala)  50 mg  200 mg **
Екстракт од Palash (Butea Monospermai)  50 mg  200 mg **
Екстракт од Моринга (Moringa oleifera)  50 mg  200 mg **
Екстракт од Shirish (Albizzia Lebbeck)  50 mg  200 mg **
Екстракт од Куркума (Curcuma longa)  50 mg  200 mg **
Екстракт од Ниим (Azadirachta Indica)  50 mg  200 mg **

**се уште нема препорака за дневна препорачана доза

**се уште нема дневна препорачана доза

✔Производот содржи чисти, високо концентрирани и стандардизирани биолошко активни екстракти.

✔Безбеден и природен производ кој не содржи вештачки бои, адитиви, хемикалии и тешки метали.

✔100% Погоден за вегетеријанци.

Предупредување: да не го земаат лица кои се чувствителни на некоја од состојките, деца, бремени жени и доилки. При појава на несакани реакции да се прекине со употреба на производот. Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претставува замена за разновидна исхрана. Контраиндикации: не се забележани било какви несакани ефекти на производот при користење во препорачаните дози. Чување: да се чува на темно и суво место до 25°C.

Пакување:  40 капсули = 40 g.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Deep Ayurveda Urocare – 40 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.