Dr. Nature Агарикус блазеи (Agaricus blazei) – 60 капсули/555 mg

Додаток во исхраната

Состав: екстракт од габа Агарикус блазеи (Agaricus blazei) , желатин, агенси против слепување (микрокристална целулоза, магнезиум стеарат).

Начин на употреба: се препорачува 2 пати на ден по 2 капсули, по можност 30 минути пред јадење.

Квантитативни информации:

Dr.Nature Агарикус блазеи Состав на 1 капсула Состав на 4 капсули (максимална дневна доза) % од препорачана дневна доза (RDA)
Екстракт од Агарикус блазеи 400 mg 1600 mg **

** се уште нема препорака за дневна препорачана доза Препоракa: за постигнување на максимален ефект, се препорачува внесувањето на Агарикус блазеи да продложи најмалку 2 месеци, по што може да се нарпави пауза. Несакани ефекти:не се забележани во препорачаните дневни дози. Контраиндикации: при чувствителност на некоја од состојките. Не се препорачува на деца, бремени жени и доилки. Да се чува на место недостапно за мали деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек. Производот не претставува замена за разновидна и балансирана исхрана. Чување: да се чува на суво и ладно место до 25 °C. Пакување: 60 желатински капсули по 555 mg.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Dr. Nature Агарикус блазеи (Agaricus blazei) – 60 капсули/555 mg”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.