Dr. Nature Алерџи комплекс – 60 капсули/555 mg

Додаток во исхраната

Состав: екстракт од реиши (Ganoderma lucidum), желатин, ектракт од шитаке (Lentula edodes), екстракт од агарикус (Agaricus blazei), екстракт од херициум (Hericium erinaceus), екстракт од кордицепс (Cordyceps sinensis), екстракт од маитаке (Grifola frondosa), агенси против слепување микрокристална целулоза, магнезиум стеарат.

Начин на употреба: се препорачува 2 пати на ден по 2 капсули, по можност 30 минути пред јадење.

Квантитативни информации:

Dr.Nature Алерџи комплекс  Состав на 1 капсула Состав на четри капсули (максимална дневна доза) % од препорачана дневна доза (RDA)
Екстракт од реиши 200 mg 800 mg **
Екстракт од шитаке 60 mg 240 mg **
Екстракт од агарикус блазеи 60 mg 240 mg **
Екстракт од херициум 30 mg 120 mg **
Екстракт од кордицепс 30 mg 120 mg **
Екстракт од маитаке 20 mg 80 mg **

** се уште нема препорака за дневна препорачана доза

Препоракa: за постигнување на максимален ефект, се препорачува внесувањето на Алерџи комплекс да продложи најмалку 2 месеци, по што може да се нарпави пауза.

Несакани ефекти:не се забележани во препорачаните дневни дози. Контраиндикации: при чувствителност на некоја од состојките. Не се препорачува на деца, бремени жени и доилки. Да се чува на место недостапно за мали деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек. Производот не претставува замена за разновидна и балансирана исхрана.

Чување: да се чува на суво и ладно место до 25 °C.

Пакување: 60 желатински капсули по 555 mg.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Dr. Nature Алерџи комплекс – 60 капсули/555 mg”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.