Dr. Nature Алфа липоична киселина – 60 капсули

Додаток во исхраната со Alpha-Lipoic Acid – 300 mg

Состав:  алфа-липоична киселина, полнител – микрокристална целулоза и агенс против слепување- магнезиум стеарат.

Начин на употреба: по 1- 2 капсули дневно.

Квантитативни информации за производот:

Dr.Nature Алфа липоична киселина Состав на 1 капсула Состав на 2 капсули (макс.дневна доза) % од препорачана дневна доза (RDA)
Алфа липоична киселина 300 mg 600 mg **

** се уште нема препорака за дневна препорачана доза

Контраиндикации: не се забележани било какви несакани ефекти на производот при користење во препорачаните дневни дози.

Предупредување: да не го земаат лица кои се чувствителни на некоја од состојките, деца, бремени жени и доилки. При појава на несакани реакции да се прекине со употреба на производот. Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претставува замена за разновидна и балансирана исхрана.

Чување: да се чува на темно и суво место до 25 °C.

Пакување: 60 капсули

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Dr. Nature Алфа липоична киселина – 60 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.