Dr. Nature Аморе – 30 капсули

Додаток во исхраната со Lactium® – клинички испитан! + родиола + L-теанин + витамин В6

Состав:Lactium® (млечен протеин хидролизат), стандардизиран екстракт од корен на родиола розеа (Rhodiola rosea L) (13% розавини, 1% салидрозиди), L-теанин, витамин В6 (пиридоксин хидрохлорид), агенс против слепување (микрокристална целулоза, магнезиум стеарат), желатински капсули.

Начин на употреба: се препорачува 1 до 2 пати дневно по една капсула, по можност 30 минути пред јадење.

Квантитативни информации за производот:

Dr.Nature Аморе Состав на 1 капсула Состав на 2 капсули (максимална дневна доза) % од препорачана дневна доза (RDA)
Lactium® 150 mg 300 mg **
стандардизиран екстракт од корен на Родиола розеа 50 mg 100 mg **
L-теанин 50 mg 100 mg **
Витамин В6 0,7 mg 1.4 mg 100

** се уште нема препорака за дневна препорачана доза

Контраиндикации: не се забележани било какви несакани ефекти на производот при користење во препорачаните дневни дози. Предупредување: да не го земаат лица кои се чувствителни на некоја од состојките, деца, бремени жени и доилки. При појава на несакани реакции да се прекине со употреба на производот. Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претставува замена за разновидна и балансирана исхрана.

Чување: да се чува на темно и суво место до 25 °C.

Пакување: 30 капсули

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Dr. Nature Аморе – 30 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.