Dr.Nature Боров полен – 120 таблети

Додаток во исхраната

Состав: боров полен со скршена клеточна мембрана (Pinus massoniana Lamb), гранулиран калциум хидроген фосфат, натриум карбоксиметил целулоза, силициум диоксид и магнезиум стеарат.

Начин на употреба: се препорачува 2 пати дневно по 2 таблети пред јадење.

Dr.Nature нуди висококвалитетен боров полен со докажано потекло и максимална биолошка активност, загарантиран од структурата на скршената клеточна мембрана. Боровиот полен е уникатен производ од природата со исклучително богат и високо концентриран состав. Содржи повеќе од 260 скапоцени биолошки активни супстанции во совршени пропорции кои дејствуваат синергично на телото.

Квантитативни информации за производот:

Dr.Nature Боров полен Состав на 1 таблета Состав на 4 таблети (максимална дневна препорачана доза) % од препорачана дневна доза (RDA)
Боров полен (Pinus massoniana Lamb) 500 mg 2000 mg **

** се уште нема препорака за дневна препорачана доза

✔Производот содржи чисти, високо концентрирани и стандардизирани биолошко активни екстракти.

✔Безбеден и природен производ кој не содржи вештачки бои, адитиви, хемикалии и тешки метали.

✔100% Погоден за вегетеријанци.

Предупредување: да не го земаат лица кои се чувствителни на некоја од состојките, деца, бремени жени и доилки. При појава на несакани реакции да се прекине со употреба на производот. Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претсатвува замена за разновидна и балансирана исхрана. Контраиндикации: не се забележани било какви несакани ефекти на производот при користење во препорачаните дневни дози.

Чување: да се чува на темно и суво место до 25 °C.

Пакување: 120 таблети по 500 mg.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Dr.Nature Боров полен – 120 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.