Dr. Nature Витамин D3 – 90 капсули

Додаток во исхрана

Состав:  Витамин D3 (холекалџиферол), сончогледово масло, желатин, глицерин, прочистена вода.

Начин на употреба: се препорачува по 1 капсула дневно да се конзумира со 200 ml вода.

SKU: 30017 Категории , Ознаки: , ,

Витаминот D3 допринесува за нормална функција на имунолошкиот систем, за заштита на клетките од оскидативен стрес, за одржување на здравјето на забите и коските и за одржување на нормална функција на мускулите.

Квантитативни информации за произвдот:

Dr.Nature Витамин D3 Состав на 1 капсула % од препорачана дневна доза (RDA)
Витамин D3 10 µg / 400 IU 200%

* дневна препорачана доза

Контраиндикации:не се забележани во препорачаните дневни дози. При чувствителност на некоја од состојките да се прекине употребата на производот. При појава на несакани реакции да се прекине со употреба на производот. Предупредување: Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претставува замена за разновидна и балансирана исхрана.

Чување: да се чува во оригиналното пакување на суво и темно место на температура до 25 °C.

Пакување: 90 капсули

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Dr. Nature Витамин D3 – 90 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.