Dr.Nature Гинко плус – 30 капсули

Додаток во исхраната со гинко билоба и екстракт од семки од грозје

Состав: 1 желатинска капсула од 400 мг содржи активни супстанци: екстракт од гинко билоба (50:1) – 200 mg, желатин, екстракт од семки од грозје (75:1) – 50 mg.

Начин на употреба: Се препорачува по 1 каспула на ден по јадење.

Квантитативни информации за производот:

Doctor Nature Gingko Plus  За 1 капсула (дневна препорачана доза) % од препорачана дневна доза (RDA)
Екстракт од Гинко Билоба 50:1 200 мг **
Екстракт од семки од грозје 75:1 50 мг **

**се уште нема препорака за дневна препорачана доза

Помошни сусптанции: микрокристална целулоза, декстрин, магнезиум стеарат.

Препораки: За да постигнете ефект се препорачува капсулите Dr.Nature Gingko plus да се користат континуирано најмалку 2 месеци, по што може да се направи кратка пауза.

Контраиндикации: не се забележани било какви несакани ефекти на производот при користење во препорачани дози.

Предупредување: Да не го земаат лица кои што се чувствителни на некоја од состојките. Заради екстрактот од гинко билоба кој го има во капсулите Dr.Nature Gingko plus не треба да се пие во комбинација со антикоагуланти. Да не го употребуваат деца под 12 годишна возраст, бремени жени и доилки. При појава на несакани реакции да се прекине со употреба на производот.  Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претставува замена за разновидна и избалансирана исхрана!

Чување: Да се чува на ладно и суво место до 25°C.

Пакување: 30 желатински капсули

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Dr.Nature Гинко плус – 30 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *