Dr.Nature Кордицепс плус- 60 капсули

Додаток во исхраната

Состав: екстракти од кордицепс,  реиши, шитаке, маитаке, кориолус, агарикус, херициум, витамин С, селен, цинк (цинк оксид), магнезиум стеарат, миктокристална целулоза.

Начин на употреба: 2 капсули дневно, пред јадење.

Квантитативни информации за производот:

Dr.Nature Cordyceps plus Состав на една капсула Состав на две капсули (максимална препорачана дневна доза) % од дневна препорачана дневна доза (RDA)
екстракт од кордицепс (Cordyceps sinensis) 361 mg 722 mg **
екстракт од реиши

(Ganoderma lucidum)

11 mg 22 mg **
екстракт од шитаке (Lentinula edodes) 11 mg 22 mg **
екстракт од маитаке

 (Grifola frondosa)

11 mg 22 mg **
екстракт од кориолус

(Coriolus Versicolor)

11 mg 22 mg **
екстракт од агарикус (Agaricus blazei) 11 mg 22 mg **
екстракт од херициум (Hericium erinaceus) 11 mg 22 mg **
витамин C (L-аскорбинска киселина) 11 mg 22 mg 27,5
селен (L селенометионин збогатен со квасци на селен) 6,8 µg 13,6 µg 24,7
цинк (цинк оксид) 1,5 mg 3 mg 30

**се уште нема дневна препорачана доза

Препорака: за постигнување на максимални резултати се препорачува да се употребува континуирано најмалку 2 месеци по што може да се направи пауза.

Контраиндикации: не се забележани несакани ефекти на производот при користење во препорачани дози. Предупредување: Да не го земаат лица кои што се чувствителни на некоја од состојките. Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претставува замена за разновидна и избалансирана исхрана.

Чување: Да се чува на темно и суво место до 25°C.

Пакување: 60 капсули*450 mg.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Dr.Nature Кордицепс плус- 60 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.