Dr.Nature Корен од бела врба – 60 капсули

Додаток во исхраната богат со природен салицин- „аспирин“

Состав: екстракт од кора на бела врба, желатински капсули, микрокристална целулоза, магнезиум стеарат.

Начин на употреба: се препорачува 2 пати на ден по 1 капсула.

Кората од бела врба се употребува како медицинска состојка илјадници години наназад. Салицилната киселина, предвесник на синтезата на лекот против болка „аспирин“, првенствено се добивала од кората на белата врба (Salix alba), по која го добила и своето име.

Квантитативни информации за производот:

Dr.Nature Кора од бела врба Состав на 1 капсула Состав на две капсули (максимална дневна доза) % од препорачана дневна доза (RDA)
Екстракт од кора на бела врба (Salix Alba L.) (15% салицин) 400 mg 800 mg **

** се уште нема препорака за дневна препорачана доза

✔Производот содржи чисти, високо концентриран и стандардизиран биолошко активен екстракт.

✔Безбеден и природен производ кој не содржи вештачки бои, адитиви, хемикалии и тешки метали.

Контраиндикации: не се забележани било какви несакани ефекти на производот при користење во препорачаните дневни дози. Предупредување: да не го земаат лица кои се чувствителни на некоја од состојките, деца, бремени жени и доилки. При појава на несакани реакции да се прекине со употреба на производот. Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претставува замена за разновидна и балансирана исхрана.

Чување: да се чува на темно и суво место до 25 °C.

Пакување: 60 капсули по 510 mg.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Dr.Nature Корен од бела врба – 60 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.