Dr.Nature Куркума форте – 60 капсули

Додаток во исхраната

Состав: екстракт од корен на куркума, екстракт од црн бибер, желатински капсули, микрокристална целулоза, магнезиум стеарат.

Начин на употреба: се препорачува по 1-2 капсули дневно.

Исклучително моќна комбинација на куркума и пиперин!

Квантитативни информации за производот:

Dr.Nature Куркума форте Состав на 1 капсула Состав на две капсули (максимална дневна доза) % од препорачана дневна доза (RDA)
Екстракт од корен на куркума (Curcuma Longa Linn, 95% куркумин) 400 mg 800 mg **
Екстракт од црн бибер (Piper nigrum L. 95% piperin) 5 mg 10 mg **

** се уште нема препорака за дневна препорачана доза

✔Производот содржи чисти, високо концентрирани и стандардизирани биолошко активни екстракти.

✔Безбеден и природен производ кој не содржи вештачки бои, адитиви, хемикалии и тешки метали.

Контраиндикации: не се забележани било какви несакани ефекти на производот при користење во препорачаните дневни дози. Предупредување: да не го земаат лица кои се чувствителни на некоја од состојките, деца, бремени жени и доилки. При појава на несакани реакции да се прекине со употреба на производот. Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претставува замена за разновидна и балансирана исхрана.

Чување: да се чува на темно и суво место до 25 °C.

Пакување: 60 капсули по 515 mg.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Dr.Nature Куркума форте – 60 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.